***GÜNAHLAR YIKANIR*** VE *** BESMELENİN BEREKETİ***

Köşe yazılarını derliyoruz.

Moderatörler: my, Huucu, kardelenim, Divane, veli, beyaz dilekce, fyznur, gülümse, kelimat, gulce, Ahmet

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Ahmet
Hafız Üye
Hafız Üye
Mesajlar: 3747
Kayıt: 02 May 2007, 09:52
Konum: Konya

***GÜNAHLAR YIKANIR*** VE *** BESMELENİN BEREKETİ***

Mesaj gönderen Ahmet » 29 May 2008, 09:30

Beş vakit namaz günahları yıkar.
Resulullah (s.a.v) şöyle buyurdu:"Söyleyin birinizin kapısı önünde bir akarsu bulunsa (ev sahibide) günde beş defa içinde yıkansa, ne dersiniz? (vücudun) kirinden pasından, bir şey bırakır mı?" Bunun üzerine sabahabeler, "Hayır, hiçbir kir, pas bırakmaz" dediler. Hz peygamber (s.a.v) de, "Beş vakit namaz işte bunun gibidir. Onlarla Allah(celle celalüh) Teâlâ günahları yıkar, siler" buyurdu(Buharî)
Yine Ebu Hureyre'nin (radıyallahu anh) şöyle dediği rivayet edilmiştir: Resulullah (s.a.v) buyurdu ki: "Her kim Allah(celle celalüh)'a ve Onun Resûlü'ne iman eder de namaz kılar ve Ramazanda oruç tutarsa, onu cennete koymak Allah(celle celalüh) üzerine bir hak olur" (Buharî)

BESMELENİN BEREKETİ
Ümeyye b. Mahşi (radıyallahu anh) anlatıyor.
"Resulullah (s.a.v) otururken bir adam besmele çekmeden yemek yiyordu. Yemeğini yemiş, gereye tek lokması kalmıştı. Onu ağzına kaldırırken, "Bismillâhi evvelihi ve âhirihi" (başında ve sonunda bismillah) dedi. Bunun üzerine Resulullah (s.a.v) güldü ve, "Şeytan onunla birlikte yemeye devam etti. Ne zaman ki Allah(celle celalüh)'ın ismini anınca (şeytan) karnındakileri hep kustu!" buyurdu." (Ebû Davûd)
İlmin Sonu Yoktur,ama Yarısı Hafızlıktır...

Cevapla