ÇOK ŞAŞKINIM

Köşe yazılarını derliyoruz.

Moderatörler: sitare, kardelenim, Divane, veli, beyaz dilekce, fyznur, gülümse, kelimat, my, Huucu, gulce

Kullanıcı avatarı
zahide22
Yeni üye

ÇOK ŞAŞKINIM

Mesaj gönderen zahide22 » 31 May 2007, 17:52

selamü aleyküm arkadaşlar sitemize bu gün üye oldum.Dün izlediğim bir tv programındaki olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.istanbulda bir devlet lisesinde öğrencilerdenbir kısmı namaz kılıyormuş ve buna göz yuman okul müdürü bu gün tutuklandı.söz konusu kanal bu durumu öyle bir anlatıyor ki,sanki bu çocuklar suç işliyor,sanki yuşturucu kullanıyor,çok üzgünüm,bir müslüman olarak bu nasıl bir olaydır anlayamadım arkadaşlar,sizlerin bu olayla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

nergis

Mesaj gönderen nergis » 31 May 2007, 18:35

aleykümselamm aramıza hoşgeldinizz :cicekk :)) (tanışalım kısmında kendinizi tanıtabilirsiniz :wink: )
bende size tam "bu konuyla ilgili bir başlığımız açılmıştı" diyecektim siz kendiniz buldunuz :good :cicekk :))

bu olay gerçekten de çok saçma :(
ve gazeteciler olayları çok güzel bir şekilde çarpıtıyorlar tebrik ediyorum burdan onları :evil:
olayın bir başka boyutu da : (bu yaşananlar Allah'ım yaa :( ) müslüman ülkedeyiz biz "MÜSLÜMAN! "

Kullanıcı avatarı
zahide22
Yeni üye

Mesaj gönderen zahide22 » 31 May 2007, 18:45

hoş buldum nergis arkadaşım.çok haklısın ama galiba müslüman ülkenin adı sadece müslüman,müslümanlık adına yapılan her şeye karşı çıkılıyor,Allah cc ısşah etsin bizim toplumu

Kullanıcı avatarı
rostusabiberi
Süper üye
Süper üye

Mesaj gönderen rostusabiberi » 31 May 2007, 18:47

amin kardeşler..
esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü ebeden daima....

allahaimanet

Kullanıcı avatarı
zahide22
Yeni üye

Mesaj gönderen zahide22 » 31 May 2007, 18:51

tamam nergis kardeşim tanışalım bölüme geçicem birazdan tanışırız inş.Allaha emanet olun arkadaşlar

Kullanıcı avatarı
olben
Namaz Aşığı
Namaz Aşığı

Mesaj gönderen olben » 31 May 2007, 21:55

Sayın arkadaşlarım ülkenin ne hale geldiğini getirdiğini daha yenimi anlıyorsunuz..
Size bir kaç örnek 28 şubat kararlarından sonra bu ülkede özel dersanelere bile polis baskınları yapıldı başı kapalı olanlar zorla atıldı,imam hatiğ öğrencisi kızlarımız okul önlerinden otobüslerele toplanıp çok uzak yerlere hakaretler edilerek bırakıldı,bir dönem ilkokullardan din dersi kaldırıldı,yemin törenleri hariç oda bazı yerlerde başı kapalı kişi anneniz dahi olsa görüştürülmüyorsunuz askeriyede ve daha ilginç bir oay daha anlatayım...
28 şubat kararlarından bir süre sonra anlatacağım kişi İstanbul üniveristesinde profösör bir öğretim üyesi ve arkadaşımın babasıdır..
Yeni bir kılık kıyafet yönetmeliği çıkıyor ve kişiden bunu dersinde okuması isteniyor.Arkadaşımın babası sınıfa gierdiğinde yeni yönetmeliği okuyor ve buna uymayan kişilerin sınıfı terketmesi rica ediyor okuduktan sonra koskoca anfide sadece 1 kişi kalıyor oda arkadaşlarının uyarısı üzerine yönetmeliğe uymadığını farkediyor ve anfiyi terkediyor.
Ertesi gün rektörlükten arkadaşımın babasına hemen bir uyarı geliyor ve deniyorki size gelen yönetmelikte sadece BAŞI KAPALI OLANLARLA İLGİLİ BÖLÜMÜ UYGULAYACAKSINIZ VE KAPALI OLANLARI ÇIKARTACAKSINIZ AKSİ TAKDİRDE HAKKINIZDA SORUŞTURMA AÇILACAK şeklinde üstü kapalı bir tehdit geliyor...
İşte arkadaşlar bu ülkenin ne yazıkki durumu bu...Gerisini siz düşünün.
Din kardeşini bir günahından dolayı ayıplayan kendiside o günahı işlemedikçe vefat etmez.

Kullanıcı avatarı
zahide22
Yeni üye

Mesaj gönderen zahide22 » 31 May 2007, 22:00

evet ne yazık ki böyle,bende imam hatip lisesinden mezunum ve başörtülü öğrencilerin joplandığı dönem okudum.çok zor bi dönemdi bizim için ama bu ülke böyle diyerek nasıl çözücez bu sorunlarımızı ne yapmamız lazım arkadaşım birbirimizle istişare ederek bu konuyu çözmemiz lazım.bizler müslümanlar olarak neler yapabiliriz?

Kullanıcı avatarı
olben
Namaz Aşığı
Namaz Aşığı

Mesaj gönderen olben » 31 May 2007, 22:33

Çalışıcaz çalışıcaz çalışıcaz...
Din kardeşini bir günahından dolayı ayıplayan kendiside o günahı işlemedikçe vefat etmez.

Kullanıcı avatarı
oksilator
Altın üye
Altın üye

Mesaj gönderen oksilator » 01 Haz 2007, 00:25

ne çalışacağız olben merak ettim doğrusu?
"VERMEK İSTEMESEYDİ İSTEMEYİ VERMEZDİ"

ŞİMDİ KYOTO ZAMANI SULARI DİKKATLE KULLANALIM ARKADAŞLAR...

Allahım gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle ,hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eyle.

Kullanıcı avatarı
Ahmet
Hafız Üye
Hafız Üye

Mesaj gönderen Ahmet » 01 Haz 2007, 14:22

Bu sabahta babamdan duydum haberi....

Reha Muhtar Demiş ki:

Okullarda Namaz kılınmaz" demiş...

bu nedir ya...

bari sen kılmıyorsun genç kardeşlerimize niye karışıyorsun be adam...

:cry: :cry:
İlmin Sonu Yoktur,ama Yarısı Hafızlıktır...

Kullanıcı avatarı
olben
Namaz Aşığı
Namaz Aşığı

Mesaj gönderen olben » 01 Haz 2007, 20:52

oksilator yazdı:ne çalışacağız olben merak ettim doğrusu?
Çalışıcaz tabiki..
Kimseye suç bulmayalım bu olanlar için önce aynaya kendimize bakalım yaptığımız yanlılşları gözden geçirelim.
Sünnet-i nebiyden nasıl uzklaştığımıza Kuran-ı kerimden nasıl uzaklaştığımıza bakalım ne kadar rahat olduğumuza (yani ibadette amelde ne kadar gevşek olduğumuza) bakalım, biz önce bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetini bırakalım.
Ne deniyor bir yalış gördüğnde önce elinle eğer yapamıyorsan dilinle müdahake et onuda yapamıyorsan kalbinle buğuz et denmiyormu ki kalp ile buğuz imanın en düşük seviyesidir..Biz hangisini yapıyoruz..
Kimde suç arkadaşlar..
Peygamber Efendimiz (S.A.V.) hem ne diyor NEYİ HAK EDERSENİZ ÖYLE YÖNETİLİRSİNİZ demiyormu....
Kimde suç...
Niçin çalışıcaz nasıl çalışıcaz umarım anşlaşılmıştır..
Bu arada bir örnek anlatayım en basit çalışma ile..
Beyazıt camii hocalarından bir tanesinden dinlemiştim bir cuma vaazında;
Yolları senelerce rus mezalimi altında inlemiş bir türk devletine yoları düşmüş..Hoca efendi diyorki ya bakıyoruz herkes dinini imanını hala biliyor namazını kılıyor ramazanda orucunu tutuyor, hayret ettik hala bunları nasıl bırakmadınız unutmadınız diye ve soruyor ahaliye aldığı yanıt çok ilginç ve düşündürücü;
Derlerki; Biz senelerce Rus mezalimi altında camileriimzden ezanlarımızdan mahkum bırakıldık ama unutmadıl nasılmı bizde emekli olmuş artık işten güçten ayrılmış yaşlılarımız kahvelere gitmez aksine eve kapanır onların artık misyonu görevi ölene kadar torunlarına çocuklarına dinini anlatmaktır öğretmektir ve bu onlar buunu vefat edene kadar yaparlar işte biz bu şekilde dinimizi imanımızı unutmadık derler...
Biz hangisini yapıyoruz ki başkalarına suç buluyoruz..
Önce kendimizi düzeltelim.
Mevlam yolundan izinden kitabından sünnet-i nebiyden ayırmasın şaşırtmasın. :amin

Kullanıcı avatarı
rostusabiberi
Süper üye
Süper üye

Mesaj gönderen rostusabiberi » 01 Haz 2007, 20:56

amin olben kardeşim...
esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü ebeden daima....

allahaimanet

nergis

Mesaj gönderen nergis » 01 Haz 2007, 22:09

ahmetsaygili yazdı:bari sen kılmıyorsun genç kardeşlerimize niye karışıyorsun be adam...
:good bencede ama malesef Türkiye'de herkes her istediğini özgürce yaşamıyor :(
sözde herkes özgür ama özde ...
olben yazdı:Yolları senelerce rus mezalimi altında inlemiş bir türk devletine yoları düşmüş..Hoca efendi diyorki ya bakıyoruz herkes dinini imanını hala biliyor namazını kılıyor ramazanda orucunu tutuyor, hayret ettik hala bunları nasıl bırakmadınız unutmadınız diye ve soruyor ahaliye aldığı yanıt çok ilginç ve düşündürücü;
Derlerki; Biz senelerce Rus mezalimi altında camileriimzden ezanlarımızdan mahkum bırakıldık ama unutmadıl nasılmı bizde emekli olmuş artık işten güçten ayrılmış yaşlılarımız kahvelere gitmez aksine eve kapanır onların artık misyonu görevi ölene kadar torunlarına çocuklarına dinini anlatmaktır öğretmektir ve bu onlar buunu vefat edene kadar yaparlar işte biz bu şekilde dinimizi imanımızı unutmadık derler...
Biz hangisini yapıyoruz ki başkalarına suç buluyoruz..
Önce kendimizi düzeltelim.
:good :good süper bir örnek teşekkürler :cicekk
Mevlam yolundan izinden kitabından sünnet-i nebiyden ayırmasın şaşırtmasın.
amin amin amin .... :cicekk