2012 Namaz yılı (inşAllah)

Köşe yazılarını derliyoruz.

Moderatörler: my, Huucu, kardelenim, Divane, veli, beyaz dilekce, fyznur, gülümse, kelimat, gulce, Ahmet

Cevapla
Kullanıcı avatarı
melissa
Çok Özel Üye
Çok Özel Üye
Mesajlar: 15182
Kayıt: 26 Haz 2007, 10:07
Konum: Gurbet sanıyor.

2012 Namaz yılı (inşAllah)

Mesaj gönderen melissa » 01 Şub 2012, 23:31

2012 Namaz YılıBinlerce vatandaşın katıldığı programda konuşan Ahmet Bulut, “2012’de namazsız ev, namazsız gönül kalmasın istiyoruz. 80 ilde namazla diriliş programı yaptık. Şimdi ilçelerde programlar yapacağız. Namazsızlık hastalığına karşı her türlü mücadeleye girişeceğiz. Namaz kardeşliği başlatacağız” diye konuştu.

2012 yılını ‘Namaz yılı’ ilan eden Namaz Gönüllüleri Platformu, tanıtım toplantısını Ankara’da yaptı. Kocatepe Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda konuşan Cihan Balcı, “Allah var, ortağı yok; 2012 Namaz Yılı” dedi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan NGP kurucularından Ahmet Bulut, 2012 yılı boyunca namazın konuşulacağını söyledi. Namazın önemini Sivas’ta bir köyde yaşayan Fatma Tatlı’nın hayatından örnekler vererek anlatan Bulut, namaz kılmanın büyük bir nimet olduğunu vurgulayarak “Bizi, ‘vaktin namazına kavuşturan Allah’a şükürler olsun’ diye her namaz vaktinde dua etmeliyiz” dedi.

“EFENDİMİZ (SAV)’İN HAYATININ MERKEZİNDE NAMAZ VARDI”

“Peygamberimiz Hazreti Muhammed, (sav) ‘Sizin yeme ve içmeye duyduğunuz özlemin daha fazlasını namaza duyuyorum’ diyor. Efendimiz (sav), namazı hayatın merkezine koyuyordu. Namazın arasında işlerini yapardı Efendimiz. Biz ise hayatımızı dizilere tahsis ediyoruz. Hayatımızı reklam aralarında yaşıyoruz. O namazı bir nimet olarak görüyordu. Günümüz insanı ise sırtında bir yük olarak görüyor” diyen Ahmet Bulut, Namaz Yılı’nda sürekli olarak ‘namaz’ı gündemde tutacaklarını belirterek “2012’de namazsız ev, namazsız gönül kalmasın istiyoruz. 80 ilde namazla diriliş programı yaptık. Şimdi ilçelerde programlar yapacağız. Namazsızlık hastalığına karşı her türlü mücadeleye girişeceğiz. Namaz kardeşliği başlatacağız” diye konuştu.

“OKULLARIMIZDA MESCİD İSTİYORUZ”

2012 Namaz Yılı’nda namazın sevdirilerek topluma anlatılacağını belirten Ahmet Bulut, bunun için sergiler açılıp programlar yapılacağını belirtti. Bulut, bazı işyerlerinde uygulanan namaz yasağı için de şu ifadeleri kullandı: “Hiç bir hukuki engel olmamasına rağmen ülkemizde çalışanlara ve öğrencilere yönelik namaz engelleri konuyor. Öğrencilerimiz namaz engelleriyle karşılaşıyor, okullarında namaz kılamıyor. Benzer bir yasak bazı işyerlerinde uygulanıyor. Bunların gündeme gelerek bu yasakların kalkmasını istiyoruz.”
Bilgi insanı kuşkudan, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak da korkudan kurtarır.
Konfüçyüs.

Kullanıcı avatarı
nida_betül
Çok Özel Üye
Çok Özel Üye
Mesajlar: 2384
Kayıt: 16 Eki 2011, 16:17
Konum: Ankara

Mesaj gönderen nida_betül » 02 Şub 2012, 15:04

Allah razı olsun Namaz Gönüllüleri Platformu'ndan, Ahmet Bulut kıymetli biri inşallah, hayır yolundaki tüm ortak temennilerimizin en kısa zamanda gerçekleşmesidir duamız. Umarız biz de katkı sağlarız.

Teşekkürler paylaştığınız için. :cicekk
Allah'tan hayâ eden kalp iffetli olur,
Kalbi hayâ olanın hayâli bile iffetli olur..

Cevapla