Namazı Anlatan Bir Yazı..

Köşe yazılarını derliyoruz.

Moderatörler: sitare, kardelenim, Divane, veli, beyaz dilekce, fyznur, gülümse, kelimat, my, Huucu, gulce

Kullanıcı avatarı
gulce
Bir Dost

Namazı Anlatan Bir Yazı..

Mesaj gönderen gulce » 18 May 2008, 09:56

Sabah Namazi Vakit seher.. Ufukta günün kizil cicegi açmak üzere.
Vaktin rahmine sabahin nutfesi düstü az önce. Gecenin topraginda sakli isiktan tohumlar baslarini uzatiyor.

Simdi hatirla ki, sen de bir zamanlar yoklugun karanliginda yitiktin.
Unutulmusluk topragina gömülü bir tohumdun.
Kimsenin adini bilmedigi, hatirini saymadigi bir yetimdin.

Hatirla ki, unutulmusunun topraginda Rabbin seni unutmadi. Rabbin seni sahipsiz de brakmadi.
Rabbin seni yokluk gecesinden varliginin ufkuna eristirdi.
Taze bir bahar gibi gün yüzüne çikardi bedenini. Ete kemige bürüdü ruhunu.

Gülden tebessümler giydirdi yüzüne.

Simdi seher vakti. Göz kapaklarinin ardindan kaç. Gafletin gecesinden uyan. Aç gözlerini sehere.
Aç kalbini Rabbine. Uyan. Uyan, yan ve an seni hiç unutmayan Rabbini.
Günes ufukta yükselmeden, sen dualar ufkuna yüksel. Herkes unutsa bile seni unutmayan
Rabbini herkesin O'nu unuttugu anda ananlardan ol. Haydi kalk! Kalk ve miracina eslik et En Sevgilinin[asm].

Simdi sabah! Simdi sabah namazi vakti...

nokta . . .

Kullanıcı avatarı
melissa
Çok Özel Üye
Çok Özel Üye

Mesaj gönderen melissa » 18 May 2008, 10:46

Simdi sabah kalk Rabbini an,.uYuma sevdigine kos , seher vakti nasiplerin dagitildigi an.Sen seversen simdi an, kimsenin olmadigi an. Sessizligin icinde, bir feryat yukselir icinde, bu nedir ya rab.Icimi bilen sensin, koyma beni yalnizliga, ...
Seher vakti,seni anmanin ani o anki....Doyulmaz ana seher vakti seninle bir olmanin vakti.Hic yalniz kalmadin sen inan ki. bak seher vaktine yemin olsun ki, onunla her an birsin seninle olan o ki...
Kanma yalana, her sey biter zamanla bitmeyen o ki
Ben kimim ben neyim? Bir caresiz, bir garip,beni buldun kimsesiz....
beni olctun, beni birakmadin caresiz.
Seher vakti sahit ol, sende var her sey gizli soyle bana simdi.Ben seni bildim mi kimsesiz. O vakit de demedin mi sessizce, Yaradana sigin gizlice.
Uyan uyan gercek uyandigin an, gec kalmis olur zaman.Uyan ey nefsim uyan, rabbimdendir her sey ayan beyan.
Seher vakti kalkmayan, asik olurmu sevdigine kosmayan
Teskkurler gulce icimdekini cikardin yine iyice. :cicekk
Bilgi insanı kuşkudan, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak da korkudan kurtarır.
Konfüçyüs.