Secde etmek kanserden koruyor...

Köşe yazılarını derliyoruz.

Moderatörler: sitare, kardelenim, Divane, veli, beyaz dilekce, fyznur, gülümse, kelimat, my, Huucu, gulce

Kullanıcı avatarı
Ahmet
Hafız Üye
Hafız Üye

Secde etmek kanserden koruyor...

Mesaj gönderen Ahmet » 25 Mar 2008, 10:33

[img::]http://www.namazladirilis.com/resimler/1.jpg[/img]

Secde etmek kanserden koruyor

Bilim adamları yeni yaptıkları bir bilimsel araştırmada, Allah’a secde etmenin insanı kanserden koruduğunu ortaya çıkardı.

Asım Sancaktar / Dünya Bülteni

Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi’nde yapılan bir bilimsel araştırma, Allah’a secde etmenin insanı kanserden koruduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmayla ayrıca secdenin hamile kadınlar için de oldukça yararlı olduğunu ve ceninin şekil bozukluğuna uğramasını engellediğini, bunun yanında yine birçok bedensel ve psikolojik hastalıklara iyi geldiği tespit edildi.

Işın Teknolojisi Merkezi Bölümü Başkanı Biyoloji profesörü Muhammed Ziyaeddin Hamid, bu çağda insanların her yönden elektromanyetik dalgalara maruz kaldığını ve bu nedenle daha fazla ışın aldığını belirterek, vücutta biriken bu yükün mutlaka dışarı atılması gerektiğini bildirdi.

Araştırma sonucu vücutta biriken elektromanyetik yükün Allah’a secde ile dışarı boşaltıldığının belirlendiğini dile getiren Mısırlı bilim adamı, bilimsel araştırmaların insan boyunun küçüldükçe elektromanyetik dalgalara uğrama oranının daha da azaldığını gösterdiğini söyledi.

Yedi azanın yerle teması enerjiyi boşaltıyor

İnsanın secde halindeyken elektromanyetik dalgalara daha az maruz kaldığını ve alnın yere değmesiyle vücuttaki elektromanyetik yükün dışarıya boşaltıldığını tespit ettiğini kaydeden Profesör Ziyaeddin, secde halinde olan bir insanın yedi organının yerle temas etmesinin boşaltımı hızlandırdığını ve bunun yorgunluk ve bazı hastalıklara iyi geldiğini ifade etti.

Araştırmaların elektrik yükünün vücuttan sağlıklı bir şekilde atılması için secde anında kıbleye dönmek gerektiğini gösterdiğini bildiren Profesör Ziyaeddin, Kâbe’nin yeryüzünün merkezi olduğunu ve yeryüzünün merkezine yönelmenin vücuttaki elektrik yükünü dışarı atmak için en uygun pozisyon olduğunu söyledi.

Beş vakit farz namazın vücuttaki elektrik yükünün dışarı atılması için yeterli olduğunu belirten Mısırlı bilim adamı, uyku esnasında vücutta oluşan unsurların sabah namazıyla dışarı atıldığını ve insanın güne sağlıklı ve canlı bir şekilde başladığını kaydetti.

Öğle, ikindi ve akşam namazlarının günün yorgunluğunu ve stresini azalttığını ve insana psikolojik bir rahatlama sağladığını söyleyen Profesör Ziyaeddin, yatsı namazıyla gün boyu vücutta oluşan yükün geri kalanının dışarı atıldığını ve insanın rahat bir şekilde uykuya dalmasının sağlandığını belirtti.
İlmin Sonu Yoktur,ama Yarısı Hafızlıktır...

Kullanıcı avatarı
nturk
Bronz üye
Bronz üye

Mesaj gönderen nturk » 25 Mar 2008, 11:32

İNSAN BEDENİNİN KULLANMA KULAVUZU KURAN_I KERİMDİR...
Rabbim neyi emrederse bizim için hayırlı olan odur...
"Hizmet Nimettir" (GAVS-I SANI HZ.)

Bi İsteğiniz Varsa Söyleyin YARDIMCI OLMAKTAN ZEVK DUYARIM

Kullanıcı avatarı
my
Çok Özel Üye
Çok Özel Üye

Mesaj gönderen my » 25 Mar 2008, 12:49

nturk yazdı:İNSAN BEDENİNİN KULLANMA KULAVUZU KURAN_I KERİMDİR...
Rabbim neyi emrederse bizim için hayırlı olan odur...
katılıyorum kesinlikle :))

zaten Müslüman Rabbine kayıtsız şartsız teslim olan demek değil midir????
ÖLÜM GÜZEL ŞEY BUDUR PERDE ARDINDAKİ HABER,
HİÇ GÜZEL OLMASAYDI ÖLÜRMÜYDÜ PEYGAMBER.

(GERÇEK KUL OLAMADIYSAN (HALA) EY KALBİM..
BIRAK GÖZLERİMİ (BARİ) ONLAR AĞLASIN !
AĞLASIN DA O GÖZLERDEN KANLAR DAMLASIN!)

(DAĞILIR GİDER KARA BİR BULUT...
DOKUNUNCA BİR DOST ELİ...)

(...YÜZLERCE İLGİSİZ VE SAMİMİYETSİZ DOSTUN RUHSAL DESTEĞİ, BİR TEK CAN DOSTUN RUHSAL DESTEĞİ KADAR BÜYÜK OLAMAZ...)

(...TÜM YÜKSELİŞLERİN ARDINDA DOSTLARIN DUALARI VE DESTEKLERİ VARDIR...)

(AŞK DERDİYLE HOŞEM EL ÇEK İLACIMDAN TABİP
KILMA DERMAN KİM HELAKİM ZEHR-İ DERMANINDADIR.)

Kullanıcı avatarı
esad
Bir Dost

Mesaj gönderen esad » 25 Mar 2008, 20:07

peki omrunu namazla gecirmis bir insan kansere yakalanirsa ne olacak?

namazlari hakkiyla kilmadigina mi isaret yoksa secdenin kanser ilaci olmadigina mi?

Kullanıcı avatarı
melissa
Çok Özel Üye
Çok Özel Üye

Mesaj gönderen melissa » 26 Mar 2008, 00:25

fkocer yazdı:peki omrunu namazla gecirmis bir insan kansere yakalanirsa ne olacak?

namazlari hakkiyla kilmadigina mi isaret yoksa secdenin kanser ilaci olmadigina mi?

Dogru olabilir.Bir tanidiigim ben bildim bileli namaz kilar, kanser olmus. Kanseri atlatip gec yasina ragmen birde haciya gitti ,halen iyi.Demek ki oluyormus.Namaz dirisi diyorum yasi 70 gecip de hala dinc ve konusmasi dinlenebilenlere.
Bilgi insanı kuşkudan, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak da korkudan kurtarır.
Konfüçyüs.

Kullanıcı avatarı
Ahmet
Hafız Üye
Hafız Üye

Mesaj gönderen Ahmet » 26 Mar 2008, 11:47

Annemin Anneannesi yani Anneannemin annesi yaşıyor 95 yaşında 5 vakit namazını da kılar anneannemden daha sağlam diyebilirim, Namazla ayakta duruyor.
Tabi Kanser değil...
İlmin Sonu Yoktur,ama Yarısı Hafızlıktır...

Kullanıcı avatarı
mikselina
Şehidine Ağlıyor
Şehidine Ağlıyor

Mesaj gönderen mikselina » 27 Mar 2008, 02:50

"Secde etmek kanserden koruyor" yaklaşımı, "Domateste Allah yazıyor, bakın fotoğrafını da çektim, vay anasını" yaklaşımıyla eşdeğer bir arabesk içeriyor.

bu tür şeylere gerek yok bence.

secde etmenin pek tabii ki yararları vardır ve bilim adamları(ve bizim gibi bu yolda atdım atanlar) bu konuları da araştırmalılar. Ancak "secde etmek kanserden korur!" demek için casecontrol çalışmalar yapılmalı, istatistikler, tekkör, çiftkör çalışmalar yapılmalı. Başka etkenler devre dışı bırakıldıktan sonra sadece secde ele alınmalı ve anlamlı sonuçlar elde edilmeli ki secde kanserden korumaya yardımcı olduğu gösterilmiş diyebilmek için dayanak ve kanıt olsun.

Suç, Mısırlı bilimadamında değil.

Suç, bunu bu şekilde haber yapabilme altyapısına sahip, kısır ve tek yönlü düşünmeye alıştırılmış "şarkkafası"nda.

Biz buna layık değiliz.
Köy Hekimi " H a y a t t a N e Ç o k A c ı V a r "

Kullanıcı avatarı
Muhammed
Yeni üye

Mesaj gönderen Muhammed » 07 May 2008, 01:46

Rabbimiz Kur’anda: “Muhakkak ki namaz, hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar” buyurmaktadır.

Ben Böyle Şeyleri Ne Yazmayı Nede Kimseye Sölemeyi Dogru Buluyorum Bana Kızabılırsınız Ama Namaz ALLAH Rızası İcin Kılınır Kim Ne Demis Yada Ben Kanserım Kalkıp Namaz Kılıyım Dusuncesini Dogru Bulmuyorum

Hz. Ömer radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki:

"Ameller niyetlere göredir. Herkese niyet ettiği şey vardır. Öyleyse kimin hicreti Allah'a ve Resulüne ise, onun hicreti Allah ve Resulünedir. Kimin hicreti de elde edeceği bir dünyalığa veya nikâhlanacağı bir kadına ise, onun hicreti de o hicret ettiği şeyedir."(kütübi sitte/5715)

Burdaki Kisilere Yada Bu Bilgiyi Verenlere Ben Bişey Demiyorum Ama ALLAH Rızası varken ve boyle farz olan bı ibadet kalp e faydalıymıs vucuda faydalıymıs diye dusunmek bence olmaz

Öğle davranışlarda vardır ki dış görünüşüyle tamamen cennetlik zannedersiniz, fakat niyetleri neticesinde o güzel ameller, onlara cehennem azığı olmaktan öteye geçmemektedir.

İbretle şu hadisi şerifi okuyup düşünmekte fayda görmekteyim.

Kıyamet gününde ilk defa bir şehit hakkında hüküm verilecek. Allah Teala ona ne yaptığını sorduğunda:

Senin uğrunda çarpıştım, şehit edildim, diyecek. Fakat Cenab-ı Hak ona:

Yalan söyledin. Sana cesur adam desinler diye çarpıştın, buyuracak ve o adam yüz üstü sürüklenerek cehenneme atılacak.

Daha sonra ilim öğrenip öğreten ve kuran okuyan bir kimse getirilecek. Ona da yaptığı sorulacak.

İlim öğrendim ve öğrettim. Senin rızanı kazanmak için kuran okudum, diyecek. Allah Teala ona:

Yalan söyledin. İlmi, sana âlim desinler diye öğrendin. Kuranı ise, güzel okuyor desinler diye okudun. Nitekim öğle de denildi, buyrulacak o adam da yüz üstü sürüklenerek cehenneme atılacak.

Hadisi şerifin devamında zengin bir kimsenin huzura getirileceği onun da malını Allah rızası için harcadığını söyleyeceği, ona ;cömert adam desinler diye malını sarf ettiği söyleneceği ve diğerleri gibi onu da cehenneme atılacağı belirtilmektedir.(Müslim.imâre 152)

Niyet kalbe aittir. Kalbin de mutlaka kontrol altında tutulabilmesi için Allahınn zikriyle ve diğer ibadetlerle bezenmesi gerekmektedir. Allah(cc) cümlemize Salih amel, Kâmil iman nasip eylesin.

Yani Biraz Da Demek İstedigim Bazen Vesvese Olacak şeylerden bile uzak durmamızı gerektıgını belirtmek istiyorum

Selam ve Dua ile