Nûr-u Aynım Namaz...

Köşe yazılarını derliyoruz.

Moderatörler: sitare, kardelenim, Divane, veli, beyaz dilekce, fyznur, gülümse, kelimat, my, Huucu, gulce

Kullanıcı avatarı
gülümse
Bir Dost

Nûr-u Aynım Namaz...

Mesaj gönderen gülümse » 09 Mar 2008, 17:00

b…
"ey rabbim!
beni ve neslimden (gelenleri) de namazı gereği gibi kılanlardan eyle.
ey rabbimiz!
duamı kabul buyur."

namazı gereği gibi kılmak!
kıldığımız namazın hayatımızda gerektirdiklerini yapmak, yapabilmek. namazı, hayatımızın mihenk taşı bilmek; namaz eksenli yaşamak ve namazın ömrümüzü imar etmesi; hayat’a namazla ermek…namazda, hayat’ı bilmek ve salâtımızı bir ömre yaymak!

duruşumuzu “kıyam” eylemek, boyun büküşümüzü yalnızca ona karşı göstermek, toprağı yalnızca ona tazim için öpmek; toprağı öz’ümüz bilip ezelin ve ahiretin lisanını onda okumak. ve sohbet etmek o’nunla; ömrü, teşehhüd miktarı kadar yaşasak da o’nun huzurunda olarak yaşamak…

ve niyaz…ve niyaz…ve naz..
ve diri bir yürekle “hûş der dem” halinde olmak,
ve.. her şeyin lehine şahitlik etmesi!

ibrahimî bir nefesle başlamalı hayat! hay-at!
“elif” misali kıyam eden, “dal” misali rükûda boyun büken ve “mim” misali perdeleri kaldırıp yâr’a varan bir “adam” vasfında devam etmeli…

her dem namazda!
her dem diri; âyinesi olduğu esma-i hüsnâ’nın vasfı gibi.
her dem yeniden koyulmalı yüreğe giden yola; bitirmeli bu sürgünü. hani der ya şair;
“uzatma dünya sürgünümü benim” diye..
o, uzatmıyor zaten; o kabul ediyor hicretimizi, biz muhacir olmayı kabul ettiğimiz her vakitte melekût aleminin erlerini ensâr olarak yolluyor dualarımıza…yüreğimizin eza çektiği yetmez mi ki biz hâlâ fani sevdaların eşiğinde acı çeker dururuz, bizim bir sadık dostumuz mu yok acaba hicret için, sığınacak sevr'imizi talan mı ettik yürek savaşımızda? artık avcumuzda biriktirip durduklarımızı zulmeden ben’imizin suratına savurup gitmek vaktidir..sîmasında secde izi olanların vasfına bürünmek vaktidir..

ibrahimî bir nefesle boyanmış, makbul bir duanın eşiğinde bir ümmetiz ..nefesimizi nefesinin rengine boyarsak, müdavimi olacağız namazımızın, muhatabı olacağız yâr’in …yoksa bir iç acısı olacak namazlarımızın hali; bir iç acısı olacak kıyametteki halimiz!

B..“…. suçlulara:
"sizi kavurucu ateşe sokan nedir?" (diye) sorarlar.
(günahkarlar) derler ki: "biz namaz kılanlardan değildik”

duruşumuz, dirilişimiz ola!
nokta!

Sare Nokta
biz dua ettikçe bitmeyiz..

Kullanıcı avatarı
elifmeryem
Kadim Üye

Mesaj gönderen elifmeryem » 09 Mar 2008, 19:12

DURUŞUMUZ DİRİLİŞİMİZ OLA!!
amin,amin,amin..

Rabbim binlerce kere razı olsun...kalemi dert görmesin ablamızın..

ve gülümsecim..çok teşekkürler paylaşımın için..eyvallahi! :))
Hayat bir boş rüyaymış

Geçen ibadetler özürlü

Eski günahlar dipdiri

Seçkin bir kimse değilim

İsmimin baş harflerinde kimliğim

BAĞIŞLANMAMI DİLERİM