kimselere söyleyemedim..

Köşe yazılarını derliyoruz.

Moderatörler: sitare, kardelenim, Divane, veli, beyaz dilekce, fyznur, gülümse, kelimat, my, Huucu, gulce

Kullanıcı avatarı
prenses
Uye
Uye

kimselere söyleyemedim..

Mesaj gönderen prenses » 14 Ara 2007, 20:02

Öyle çok pazarlık ettim ki Seninle ey Rabbim. Sen çağırınca, kendime ayırdığım vakitlerden çalındığını düşündüm. Ezan okununca, sevdiklerimle geçirdiğim zamanların azalmasından korktum. Vakit girince, içim cız etti hep. Odamdan uzaklaştım, bıraktım işimi, bozdum keyfimi; öylece namaza durdum. Ayak diredim, az sonra kılsam da olur dedim. Az sonralarım çok sonralara döndü, geç kaldım, geç kalmaktan utanmadım. Sonunda ayaklarımı sürüye sürüye vardım huzuruna. Pazarlığımı vaktin daralmışlığını bahane ederek yeniden ileri sürdüm. Kaçıyordu namaz ya; o yüzden çabucak kıldım, selam verdim, hemen kalktım, rahatladım. Oysa rahatlığı Sana borçluyum. Ağrımayan her bir dişim kadar huzur borçluyum Sana. Damarlarımın her bir noktasında pıhtılaşmayan kanım kadar sükûnet borçluyum Sana. Tenimin kaşınmayan her bir noktası kadar rahatlık borçluyum Sana. Dişlerim ağrıyacak olsa her biri için harcayacağım zaman Senin. Kanım pıhtılaşıp damarlarım tıkanacak olsa, her defasında ızdırap ve korkuyla geçireceğim saatlerin hepsi Senin. Tenim her noktasında yırtılacakmış gibi acıyacak olsa, kendi kendime dar geleceğim huzursuz günler Senin.

Gün oldu; usandım. Sabrımı tükettim; tükendim. Kendimi yontmaya heveslendim. Benden istediğin zamanı çok gördüm. Benden istediğini, benim için istediğini bile bile, huzurunda huzursuz durdum. Fazla buldum namazın rekatlarını; kısaltmak için bahaneler aradım. Günümü delik deşik etmeni, işimin arasına kesintiler sokmanı, hayatımın ortasına duraklar koymanı, uykumu bölmeni lüzumsuz gördüm. Beni bana bıraklarla durdum huzuruna; içim başka bir yerlerin türküsünü söylerken, ben seccadende, belki sadece bedenimle, mıhlı kaldım. Oysa Sen, dileseydin dar edebilirdin zamanı bana! Bir uçurumun dibine savrulmuş bir arabada çaresizce Sana yalvartıyor olabilirdin beni. Korkulu bir savaşın orta yerinde ateş ve kan kusan bombaların altında günümü de, işimi de, uykumu da, hatta rüyalarımı da delik deşik etmelerini takdir edebilirdin. Düşmeyen bombalar kadar, uçuruma savrulmayan arabalar kadar genişlik borçluyum Sana.

İçten pazarlıktı benimkisi. Öyle içten ki kendime bile söyleyemedim. Gözlerimle birlikte gönlümü de secdene kilitlemeyi çok gördüm. Kendimi sıfırlamayı, benliğimi hiçe indirgemeyi beceremedim. Ensemde kaderin sıcacık nefesini hissedecek o teslimiyetin vadisine inemedim. Acelem vardı; alnımı koyduğum gibi kaldırdım seccadeden. Bütün benliğimle aşağı inemedim. İşim vardı, secdemi işime zaman kazandım. Secdeye kalbimi de sığdırmaya çalışmadım. Uykum vardı, secdemi sığ bırakıp uykumu derinleştirdim.

İtirafımdır: Bencilliğimi de sırtıma alıp rükûlarda eritemedim. Bedenim eğilirken huzurunda, emrolunduğum gibi dosdoğru olmanın ağırlığını sırtıma almayı erteledim. Sırası değildi; hele dur; sonra da olurdu. En Sevgilini bir gecede ihtiyarlatan emri üzerime alınmadım.

İçten pazarlık mı denir buna? Sen bilirsin Seninle ettiğim pazarlığı. Kendime sakladığım ve hatta kendimden de sakladığım sır bu. Dilime bile değdirmekten korktuğum, ağzıma almaktan utandığım öyle bir sır işte. Fısıldaması bile acı veriyor yar Meselâ, uzayınca Fatiha, uzayınca sûre, heceler sanki özgürlüğe giden yolu taşlar gibi kestikçe, ;"bitmez şimdi bu namaz!"; dediğim çok oldu. Ama içimden. Kimseler duymadı.

Bir Sen duydun beni ey Rabbim. Sırrımı bir Sen bildin. Kendimi lüzumsuz hissederken seccadenin üzerinde, dudağım anlamına yetişemediğim kelimeler için oynarken, Sen beni söylediğimden fazlasıyla duydun, söyleyemediğimi de, dile getiremediğimi de bildin. Ruhumu alıp uzaklara gittiğim halde, bir bedenimi bıraktığım halde huzurunda, kovmadın beni, yakınlığında tuttun.

Kafa tuttum, ayak diredim, pazarlık ettim; ama Sen utandırmadın, yine yine yine huzuruna aldın beni. Her secdede rahmetinle okşadın alnımı. Her rükûda ;"aferinlerr"; fısıldadın gönlüme. Her vakitte yeni bir sayfanın aklığına çağırdın ruhumu. Yüzüme vurmadın. Azarlamadın. Aşağılamadın. Hepten umut kesmedin benden. Yok saymadın. Utandırmadın.

Pazarlık ettiğimi Seninle bir Sen bildin ey Rabbim. Kimselere söylemedin. Sırdaşım Sensin, bir Sana açabilirim içimi, bir Senin beni ayıplamandan korkmam. Ben işte böyleyim; yine bana aitlerin hesabındayım. Başka kime söyleyeyim? Başka kimin anlayışından medet umayım?

SENAİ DEMİRCİ

Edit Not: Düzeltilmiştir..
:)+:(=hAyAt'' <3..

Kullanıcı avatarı
elmas
Çok Özel Üye
Çok Özel Üye

Mesaj gönderen elmas » 14 Ara 2007, 20:36

ALLAH'ım bızleri kendinden baskasına muhtac etmesın işlh, paylasımın için tsk kardesım :))
En son elmas tarafından 14 Ara 2007, 20:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Eğil Kulak Ver Ceddine
Türk'e Kefen Giydirmek Hangi Kalleşin Haddine
Vatanımızı Bölmek İsteyen O Kalleşlere İnat
'ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ'
'Ne Mutlu Türküm Diyene!...

Elif Erkan
Gümüş üye
Gümüş üye

Mesaj gönderen Elif Erkan » 14 Ara 2007, 20:36

ayy canim kardesim benim, inan sen bu yasta bunlari hissedebiliyorsa mgercekten, cogumuzdan olgunsun. Bak ben senden büyük olduugm halde ayni duygulari bende yasiyorum. Namazimi bazen bi yük gibi görüyorum/dum.
rekatlar uzun geliyordu, bedeni sekilde namazdayim ama kalbim baska yerlerde.
Canim kardesim sen bol bol dua et tamammi? kendine ve bizlerede, senin Duan insallah kabul olur, basini secdeye koyup Rabbimzi yalvar yakar, agla bütün hislerini dök seni beni YARADANA. Biz isteyeniz O veren. Biz yeterki istiyleim.
hep kücükler büyklerden ögrencek degl ya, bak sende bana iyi bi ders verdin bu DUANLA
Allah rai olsun kardesim :))
Ben bu dünyaya herkezin ol dedigi gibi olmaya gelmedim!!!!

Dua müminin silahidir

Kullanıcı avatarı
gülümse
Bir Dost

Mesaj gönderen gülümse » 14 Ara 2007, 20:47

kendimle bi hesaplaşma yaşadım yazıyı okurken... "acabalar" geldi dilime ve yaktı yüreğimi... acaba hakkıyla durabiliyor muyum İlahi huzura? :cry:

Allah razı olsun kardeşim...

bide ben yazıyı buraya daha uygun buldum ve taşıdım...
biz dua ettikçe bitmeyiz..

Elif Erkan
Gümüş üye
Gümüş üye

Mesaj gönderen Elif Erkan » 14 Ara 2007, 20:56

abla evet insan gercekten düsünüyor gercekten hakkiyla kilabilyiormuyuz namazlarimizi?
Insan namazini kilarken baska bi aleme ucmasi laim resmen, etrafini unutup sadece SEN ve RABBIN olmasi lazim. Canla basla istahla sevkle , Allahin huzurunda kilman lazim da, iste das i var bunlari yapmak koaly degil demesi kolayda be yapmasi var bunlarin.
allah hepimizi hakkiyla namazini kilan kulllardesn eylesin insallah
Ben bu dünyaya herkezin ol dedigi gibi olmaya gelmedim!!!!

Dua müminin silahidir

Kullanıcı avatarı
gülümse
Bir Dost

Mesaj gönderen gülümse » 14 Ara 2007, 21:01

amin Elifcim... Rabbim yolundan ayırmasın bizleri... ve huzurundan...
biz dua ettikçe bitmeyiz..

Kullanıcı avatarı
sevim
Forum Anestezisti
Forum Anestezisti

Mesaj gönderen sevim » 15 Ara 2007, 00:43

tüm dualar için :amin paylaşım için tşk :aglamakistiyorummm :aglamakistiyorummm
papatyamgamzelim&gamzelimpapatyam

nergis

Mesaj gönderen nergis » 18 Ara 2007, 22:00

yazı için teşekkürler, çok güzel :cicekk
Rabbim namazlarımızdan çalmamıza izin vermesin inşaallah.. :(

bu arada; bu yazı size mi ait acaba prenses kardeşim? :roll: :utangaccc
eğer alıntı yapıyorsak, yazanın kim olduğunu da belirtelim.. kul hakkına girmeyelim.. selametle..

Kullanıcı avatarı
sebepsiz firtina
Çok Özel Üye
Çok Özel Üye

Mesaj gönderen sebepsiz firtina » 19 Ara 2007, 02:08

ALLAH razı olsun prenses :))

SENAİ DEMİRCİYE AİT,,,daha önceden bende eklemiştim ordan biliyorum :utangaccc

Yahu eklediğim şeyi bulamıyorum ihvan kardeşimiz eklemiş;
http://www.namazim.com/forum/viewtopic. ... =kimselere
-SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL-

nergis

Mesaj gönderen nergis » 19 Ara 2007, 06:43

sebepsiz firtinam yazdı:SENAİ DEMİRCİYE AİT,,,daha önceden bende eklemiştim ordan biliyorum :utangaccc
teşekkürler.. :cicekk

Kullanıcı avatarı
arsenos
Altın üye
Altın üye

Mesaj gönderen arsenos » 19 Ara 2007, 16:14

:cicekk teşekkürler..
''dün gitti,yarın gelmedi,anı yaşamalı''

Kullanıcı avatarı
my
Çok Özel Üye
Çok Özel Üye

Mesaj gönderen my » 30 Ara 2007, 13:14

yazı için sağol prenses... :cicekk
ÖLÜM GÜZEL ŞEY BUDUR PERDE ARDINDAKİ HABER,
HİÇ GÜZEL OLMASAYDI ÖLÜRMÜYDÜ PEYGAMBER.

(GERÇEK KUL OLAMADIYSAN (HALA) EY KALBİM..
BIRAK GÖZLERİMİ (BARİ) ONLAR AĞLASIN !
AĞLASIN DA O GÖZLERDEN KANLAR DAMLASIN!)

(DAĞILIR GİDER KARA BİR BULUT...
DOKUNUNCA BİR DOST ELİ...)

(...YÜZLERCE İLGİSİZ VE SAMİMİYETSİZ DOSTUN RUHSAL DESTEĞİ, BİR TEK CAN DOSTUN RUHSAL DESTEĞİ KADAR BÜYÜK OLAMAZ...)

(...TÜM YÜKSELİŞLERİN ARDINDA DOSTLARIN DUALARI VE DESTEKLERİ VARDIR...)

(AŞK DERDİYLE HOŞEM EL ÇEK İLACIMDAN TABİP
KILMA DERMAN KİM HELAKİM ZEHR-İ DERMANINDADIR.)

S-e-C-C-a-D-e-M
Yeni üye

Mesaj gönderen S-e-C-C-a-D-e-M » 08 Oca 2008, 01:48

KARDEŞİM PAYLAŞIM IÇN TEŞK
SENAI HOCAMDA TABI
BİR NAMAZIM BİR DUAM BİR SECCADEM
HEPSİ BU KADAR İŞTE BENİM SERMAYEM

neb_bee
Yeni üye
İletişim:

Mesaj gönderen neb_bee » 13 Mar 2008, 16:39

çok güzel bi yazı teşekkürler :cry: