Hz. Ömer (r.a) Son Nefesini Vermeden NAMAZ NAMAZ NAMAZ!

Köşe yazılarını derliyoruz.

Moderatörler: sitare, kardelenim, Divane, veli, beyaz dilekce, fyznur, gülümse, kelimat, my, Huucu, gulce

Kullanıcı avatarı
Ahmet
Hafız Üye
Hafız Üye

Hz. Ömer (r.a) Son Nefesini Vermeden NAMAZ NAMAZ NAMAZ!

Mesaj gönderen Ahmet » 04 Eyl 2007, 15:36

Biliyorsunuz Hz. Ömer Namaz Kılarken Şehit Edilmiştir.
Hz Ömer Vurulduğu zaman Misver bin Mahreme r.a Medine Sokaklarında baktımki sesler yükseliyor eyvah diyor islamın nuru söndü islamın güneşi tutuldu Resulullahın dostu şehid oldu diyorlar, bana haber verin nedir bu koşuşmalar dediki ne olsun ya misver hz ömer şehid oldu, ölmeden önce birşey söyledimi? izin verirlirse beni resulullahın ayak ucuna gömün izin verilmezse başka yere defnedin ancak bunu söyledi, Peki ondan başka birşey söyledimi Hayır başka birşey söylemedi ben onu uyandırmasını bilirim diyor misver bin mahreme nasıl uyandırcakmışsın birsürü tabip başında öldü diyorlar sonra diyorki mahreme çıkın mescid-i nebevinin damında bir ezan-ı Muhammedi okuyun bakın koca ömer doğrulacaktır, ve bir ezan-ı Muhammedi mescidin damında okunuyor ve sonra gittim ömerin yanına ayak uclarından kulaklarına doğru "Es-Salah Es-Salah ey müminlerin Reis-i cumhuru ey muhammedilerin önderi ömer islamın nuru ömer namaz namaz dedim" ve o öldü sanılan ömer yavaş yavaş kıpırdamaya başladı sanki ruhu yeniden geliyormuş gibi ve dudağını kıpırdattı namaz mı namaz vaktimi geldi çabuk bana su getirin abdest alıp namazımı kılayım, su getirdiler doktorlar dedilerki ya ömer doğrulur namaz kılarsan yaraların patlar hz ömerin verdiği söze bakın gözü yaşlı ömer şehadet parmağını kaldırıyor ve yemin ederimki bu kabirde yatan dostum muhammed s.a.v bu mezarın sahibi dediki bir vakit namazı terkedene 80 bin yıl cehennem azabı ben dayanamam dostlar cehenneme bırakın karnım yırtılsın bırakın ciğerlerim parçalansın ama bu ömer Rabb'ının huzuruna bir vakitte olsa beynamaz olarak hesap vermeye gitmesin.

(Abdulaziz Kutluay Hocadan Alıntıdır)

Rıza-en Lillah Bi Hurmetil Fatiha.
İlmin Sonu Yoktur,ama Yarısı Hafızlıktır...

Kullanıcı avatarı
dt_08
Tanınmış üye

Mesaj gönderen dt_08 » 04 Eyl 2007, 16:02

Siz sahabeleri görseniz deli derdiniz, onlar sizi görseler kâfir zannederlerdi...
(Hasan Basri r.a)

Allah'ım senden sevgini, seni sevenlerin sevgisini, senin sevgine ulaştıracak ameli istiyorum. Allah'ım sevgini nefsimde, ailemden, malımdan daha sevgili kıl!
AMİN....

Kullanıcı avatarı
merveee
Çok Özel Üye
Çok Özel Üye

Mesaj gönderen merveee » 04 Eyl 2007, 16:39

nasıl bir iman nasıl bir bağlılık :(

Rabbim bizede böle olmayı nasip etsin

teşekkürler paylaşım için
Mevla’m.. Beni kendine dost seçinceye kadar yaşat.
Ve aşkınla yandığım bir anda al canımı.
Al ki, `ölüm` aşkımın adı olsun..

Kullanıcı avatarı
Ahmet
Hafız Üye
Hafız Üye

Mesaj gönderen Ahmet » 04 Eyl 2007, 17:31

Amiiin
İlmin Sonu Yoktur,ama Yarısı Hafızlıktır...

Kullanıcı avatarı
olben
Namaz Aşığı
Namaz Aşığı

Mesaj gönderen olben » 04 Eyl 2007, 21:14

Bizler o imanın zerresini yakalayabilsek bizlere yine yeter
Mevlam hepimize hidayet nasip etsin.
Din kardeşini bir günahından dolayı ayıplayan kendiside o günahı işlemedikçe vefat etmez.

Kullanıcı avatarı
zka
Süper üye
Süper üye
İletişim:

Mesaj gönderen zka » 04 Eyl 2007, 22:36

Namaz öyle birşey ki,ilk aşamada bir tür yük gibi...
Ama bir müddet sonra aşığı olunan bir vaha...

Namaz olmasaydı,nasıl nefes alırdık???

Allah (c.c.) onun emir ve yasaklarını hakkıyla anlamış ve uygulamış sahabe-i Kiram 'dan ve konuyu hatırlamamıza vesile olan Ahmet kardeşimizden razı olsun...
ver ne olur Allahım . . .
Habibin ne istiyorsa, bize de ver Allahım . . .