Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık!

Köşe yazılarını derliyoruz.

Moderatörler: sitare, kardelenim, Divane, veli, beyaz dilekce, fyznur, gülümse, kelimat, my, Huucu, gulce

S2000

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık!

Mesaj gönderen S2000 » 22 Ağu 2007, 01:00

Cuma namazı sonrası caminin kıbleye bakan kapısından çıkarken şahit olduğum bu olay cahilliğin sonucudur...
Allah cahilleri de affetsin...
Mevzuu şudur;
Ayakkabılıkların yanında namaz kılanların önünden sabredemeyip ayakkabısını almak için geçen adama mı kızmalı yoksa ''ulan bu lavuk napıyo??'' diye tip tip namazda adama yan bakana mı kızmalı orası meçhul???!!!!

Kullanıcı avatarı
olben
Namaz Aşığı
Namaz Aşığı

Mesaj gönderen olben » 22 Ağu 2007, 11:28

Kİmseye kızmamak lazım herşeye hoşgörü içinde yaklaşmak lazım ki hele birde camide ve güzelce namazımızı eda ettikten sonra en güzeli hoşgörülü olmak... :cicekk
Din kardeşini bir günahından dolayı ayıplayan kendiside o günahı işlemedikçe vefat etmez.

S2000

Mesaj gönderen S2000 » 27 Ağu 2007, 22:48

olben yazdı:Kİmseye kızmamak lazım herşeye hoşgörü içinde yaklaşmak lazım ki hele birde camide ve güzelce namazımızı eda ettikten sonra en güzeli hoşgörülü olmak... :cicekk
Olben...Bırak allahını seversen...
Cahil adama anlatırsın adam; sanane ben aptal olmak istiyorum, cahil kalmak istiyorum derse ozaman yapacağımız birşey olmaz...
Anlattım bu ayakkabısını almaya çalışan kardeşe; bana ne dese iyidir:
Sanane hemşerim..Ayakkabımın önünde namazını kılmasaydı ozaman..
Ona da anca böyle yapmak kalıyor içimden.. :alkisk

Kullanıcı avatarı
Divane
Ölümlü üye

Mesaj gönderen Divane » 28 Ağu 2007, 23:39

çok güzel bir anı..
Zaman deli gömleği, onu yırtan da ölüm;
Ölümde yekpare an, ne kesiklik, ne bölüm...

Hep olmadan hiç olmaz, hiçin ötesinde hep;
Bu mu dersin, taşlarda donmuş sukuta sebep?

Kullanıcı avatarı
olben
Namaz Aşığı
Namaz Aşığı

Mesaj gönderen olben » 28 Ağu 2007, 23:44

S2000 yazdı:
olben yazdı:Kİmseye kızmamak lazım herşeye hoşgörü içinde yaklaşmak lazım ki hele birde camide ve güzelce namazımızı eda ettikten sonra en güzeli hoşgörülü olmak... :cicekk
Cahil adama anlatırsın adam; sanane ben aptal olmak istiyorum, cahil kalmak istiyorum derse ozaman yapacağımız birşey olmaz...
Sakin olmak (relax) olmak lazım kızmamak lazım :D
yada alkışlamak lazım :alkisk
Dinimiz herşeyden önce hoşgörü dini ki birbirimize karşı özellikle.Böyle ufacık meseleleri kafamıza takıp büyütürsek ohooooo işimiz çok alkışlanacak insanlarda çok :D takmayın kafaya olur böyle vakalar... :D
Din kardeşini bir günahından dolayı ayıplayan kendiside o günahı işlemedikçe vefat etmez.

S2000

Mesaj gönderen S2000 » 29 Ağu 2007, 00:16

olben yazdı:
S2000 yazdı:
Sakin olmak (relax) olmak lazım kızmamak lazım :D
yada alkışlamak lazım :alkisk
Dinimiz herşeyden önce hoşgörü dini ki birbirimize karşı özellikle.Böyle ufacık meseleleri kafamıza takıp büyütürsek ohooooo işimiz çok alkışlanacak insanlarda çok :D takmayın kafaya olur böyle vakalar... :D
Aşağı Tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık...

:cicekk